Iš veido matyti: ką išvaizda pasako apie mūsų seksualumą

Pasidalink su draugais Facebook'e!

Lytinis hormonas testosteronas veikia mūsų elgseną ir išvaizdą. Mokslininkai pagal žmogaus veidą gali daryti išvadas apie jo seksualumą ir net ištikimybę partneriui, rašo portalas NaujausiosZinios.lt.

Seniai žinoma, kad žmogaus išvaizda išduoda kai kurias charakterio savybes. Pagal veido ilgio ir pločio santykį galima sužinoti apie asmens finansinę sėkmę, sugebėjimą siekti užsibrėžtų tikslų, agresyvumą ir net polinkį į psichopatiją.

Padidėjęs sekso poreikis

Dabar psichologų grupė iš Kanados aptiko dar vieną įdomų sąryšį – žmogaus veidas perduoda informaciją apie jo seksualinę elgseną.

Mokslininkai atliko du tyrimus. Pirmajame tyrinėtojai analizavo žmonių veido pločio ir lytinio potraukio sąryšį ir bandė nustatyti, kaip dažnai atitinkamas asmuo užsimano užsiimti seksu. Paaiškėjo, kad vyrai ir moterys su platesniais veidais jaučia stipresnį sekso poreikį.

Antrasis kanadiečių tyrimas buvo skirtas ištikimybei. Ir šiuo atveju mokslininkai nustatė, kad vyrai su platesniais veidais elgiasi laisviau ir mažiau paiso ištikimybės. Tik vyrai! Platesnių veidų vyrai gali lengviau išduoti savo partneres ir dažniau įsivaizduoja, kaip užsiiminėja seksu su kitomis.

Testosteronas daro įtaką kūnui ir žmogaus elgsenai

Kodėl mūsų veidai tiek daug išduoda apie mūsų seksualumą ir požiūrį į ištikimybę? Mokslininkai spėja, kad dėl visko kaltas testosteronas. Šio hormono paprastai turi abiejų lyčių asmenys. Jis smarkiai nulemia mūsų seksualinę elgseną. Jo perteklius organizme skatina polinkį į neištikimybę.

Testosteronas daro poveikį ir kūno vystymuisi. Anot mokslininkų, ypač veido plotį nulemia šis hormonas.

Dar vienas svarbus mokslininkų atradimas: testosteronas, kuris vadinamas vyrišku lytiniu hormonu, veikia ne tik vyrų išvaizdą ir elgseną, bet ir moterų. Mokslininkai norėtų tęsti tyrimus ir sužinoti, kokių dar charakterio bruožų galima išskaityti iš žmonių veidų.


Pasidalink su draugais Facebook'e!

Facebook komentarai