Įvertinti paskutiniai duomenys apie Gedimino kalno būklę: yra kritiškai įmirkęs, tikėtinos naujos nuošliaužos

Pasidalink su draugais Facebook'e!

Po šeštadienį Gedimino kalne vėl nuslinkusios nuošliaužos bei įlūžusio pėsčiųjų tako sunerimta, kad objekto būklė itin blogėja. Tai jau antroji nuošliauža per dvi dienas, todėl nuspręsta kalną lankytojams uždaryti.

„Šeštadienio rytą rytiniame šlaite nuslinko velėna“, – teigė viceministras. Jis pripažino, kad tai viena didesnių nuošliaužų pastaruoju metu: 24 metrų ilgio ir 20 metrų pločio.

Nuošliaužų Gedimino kalne buvo ir praėjusią savaitę. Jos taip pat buvo paviršinės, pagrindiniai kalno sluoksniai nebuvo pažeisti.

Savo ruožtu Lietuvos geologijos tarnybos specialistai nuolatos stebi Gedimino kalną – atlieka tiesioginius vizualinius stebėjimus ir deformacijų matavimus, be to, stebi deformacijų daviklių poslinkius nuotoliniu būdu.

reklama

Pirmadienį darytais duomenimis, deformacijos – grunto poslinkiai ir įtrūkimais stebimi beveik visose kalno pusėse. Žymi nuošliauža susiformavo šeštadienį rytiniame šlaite nusinešdama ir dalį akmeninio tako (žemiau šaltinėlio). Šis faktas leidžia daryti prielaidą, kad kalnas yra labai įmirkęs nuo ekstremalių liūčių, ir svarbiausiais darbas būtų suformuoti kalno viršutinės aikštelės izoliaciją ir pilną kritulių vandens surinkimą bei drenažą.

Nuošliaužos nuo 2016 m pradžios baigia pereiti visais šlaitais, deformaciniai procesai lygina ir griauna tiek dirbtinius, tiek ir jau natūralius gruntus (ypač PR, P ir PV) kalno dalyse, požeminis vanduo kritiškai įmerkęs kalno gruntus, išplauna smėlingas smulkiąsias daleles. Toliau kalne vystosi (plečiasi) jau įvykusios deformacijos. Pagal požymius šlaituose galima tikėtis ir naujų nuošliaužų dar nesudarkytose vietose.

Gedimino bokštas ir Aukštutinė pilis šios dienos duomenis yra stabilūs.


Pasidalink su draugais Facebook'e!

Facebook komentarai