Seksas daro žmogų protingesnį

Pasidalink su draugais Facebook'e!

Italų mokslininkai iš Pavijos universiteto įrodė, kad lytiniai santykiai įsimylėjimo etape daro teigiamą įtaką ne tik poros sveikatai, bet ir protiniams sugebėjimams.

Mokslininkai ištyrė, kad įsimylėjusių žmonių nervų ląstelės dauginasi greičiau, todėl padidėja jų sumanumas ir reakcijos greitis. Be to, seksas smarkiai stimuliuoja tą smegenų zoną, kuri atsakinga už mokymąsi ir atmintį.

Anot tyrinėtojų, smegenims naudingiausi būna pirmieji meilės ir santuokos metai, kol poros jausmai dar neišblėsę.

Žmonės nuo sekso tampa protingesni. O kaip gyvūnai? Juk lytiniai santykiai mūsų planetoje neapsiriboja moterimis ir vyrais.

Jei pažvelgtume į gyvūnijos pasaulį, pastebėtume, kad ten viskas sukasi apie vieną amžiną temą. Čia galima aptikti reiškinių, kurie žmogui sukelia nuostabą, šoką ar net pavydą.

Neįtikėtini faktai apie gyvūnų seksualinį gyvenimą

Žinduoliai

• Dėl nežinomos priežasties triušiai laikomi lytinio nesantūrumo simboliu. Čia slypi dalis tiesos: triušių patelės pajėgios atsivesti palikuonių iki šešių kartų per metus. Anot mokslininkų, jei triušiams niekas netrukdytų, tai po 90 metų kiekviename kvadratiniame mūsų planetos metre būtų po triušį.

• Vis dėlto egzistuoja gyvūnai, kurie gali rungtyniauti su triušiais – tai lemingai, tundrose gyvenantys žiurkėninių šeimos graužikai. Lemingų patelė gali vėl pastoti kas dvi savaites po gimdymo. O jos nėštumas trunka dvi savaites. Viena lemingų pora per 167 dienas atsivedė aštuonias vadas. Tiesa, patinas po to nugaišo.

• Barsukų poravimasis – tai maždaug 90 minučių trunkantis aktas. Barsukų patelės kaip ir moterys mėgsta mylėtis tamsoje. Britų mokslininkai nustatė, kad per jaunatį barsukų patelės būna „pakančios arba abejingos“ prie jų šliaužiantiems patinams, o per pilnatį tampa priešiškos. Dažniausiai jų poravimasis vyksta per delčią ir priešpilnį, kai mėnulio šviesa būna neryški.

• Vienų unikaliausių Australijos gyvūnų – sterblinių velnių (arba Tasmanijos velnių) sueitis prasideda ilgais ir labai žiauriais meilės žaidimais. Gyvūnai žaloja vienas kitą. Kai kurie mokslininkai pranašauja, kad dėl to jiems gresia išnykimas.

• Kengūros patinas sugeba poruotis po penkis kartus per dieną.

• Mokslininkai užfiksavo vieno liūto rekordą – 86 sekso seansai per 24 valandas.

• Sabalai sugeba santykiauti po aštuonias valandas beveik be perstojo.

• Pagal ejakuliacijų skaičių pirmą vietą užima žiurkėnas – iki 50 per valandą.

Vabzdžiai

• Boružes galima drąsiai pavadinti „sekso mašinomis“. Mokslininkai tvirtina, kad jos poruojasi dažniau už bet kokius kitus gyvius mūsų planetoje. Jos užsiiminėja „tuo“ po devynias valandas per parą. Manoma, kad boružės patiria orgazmą, kuris trunka 1,5 valandos ir gali kartotis tris kartus iš eilės. Beje, boružės taip pat serga venerinėmis ligomis. Tarp jų pasitaiko iškreiptų lytinių santykių.

• Alpinis svirplys sugeba apvaisinti patelę kas 18 sekundžių. Beje, jį galima laikyti prievartautoju, nes jis sugriebia patelę kaip auką.

• Paprastųjų guolininkų patinai išrado unikalų poravimosi būdą, kuris neturi analogų pasaulyje. Kad jų nesuėstų agresyvi , gerokai už juos stambesnė patelė, jie iš pradžių atneša jai „meilės dovaną“ – negyvą vabzdį. Įteikęs patelei dovaną, patinėlis apsimeta negyvas ir krenta po jos kojomis. Patelė, nebekreipdama dėmesio į mirusį gerbėją, suleidžia dantis į atneštą grobį. Kol ji būna užsiėmusi, patinėlis atgyja, pašliaužia po ja ir pradeda lytinį aktą.

• Afrikietiškojo vabalo penis labai plonas, tačiau jo ilgis siekia du trečdalius paties vabzdžio kūno. Toks proporcijų santykis būtų tuomet, jei vyras turėtų maždaug 120 cm ilgio penį.

• Žnyplys turi du penius, kiekvienas iš jų savo ilgiu pranoksta paties gyvūno ilgį. Jo organai labai trapūs ir lengvai lūžta, todėl žnypliai gimsta su atsarga.

• Aštuonkojų patinėlis palieka savo organą patelės kūne. Po to jam išauga naujas. Kartais žvejai aptinka patelių kūnuose tokias „dovanas“.

• Maldininko patelė pradeda ėsti patinėlį dar poravimosi metu arba užkanda juo po sekso.

• Atgrasūs dirviniai šliužai gali pasirodyti dar šlykštesni, kai pasidomėsime, kaip jie dauginasi. Šios būtybės turi ir vyriškas, ir moteriškas genitalijas. Kai susitinka du šliužai, kiekvienas stengiasi nukąsti kito penį. Tas, kuriam tai pavyksta, tampa tėvu, o kitas – atitinkamai motina.

• Moskitų patinėlio ir patelės poravimasis trunka ne ilgiau kaip porą sekundžių.

Žuvys

Įdomų atradimą padarė mokslininkai, tyrinėję giliųjų vandenų velniažuves. Per lytinį aktą patinėlis įsikanda dantimis į patelę ir tokiu būdų išsilaiko ant jos. Jis geria jos kraują mainais už savo spermą. Po to patinėlio ir patelės kūnai susijungia ir išlieka tokie visą laiką. Tai panašu į lytinį vampyrizmą. Mokslininkai aptiko patelių kūnų, prie kurių buvo prisisiurbę po šešis patinėlius.


Pasidalink su draugais Facebook'e!

Facebook komentarai